לימוד נהיגה על רכב ירוק

היום, המודעות לחשיבותה של איכות הסביבה לחיינו ולחיי הדורות הבאים היא גבוהה מאוד. לא רק פריקים של טבע ואקולוגיה מתעניינים בתחום ועושים מאמצים כדי לשנות, אלא הנושא הפך לנחלת הכלל. היום גם ידוע עד כמה רכבים סטנדרטיים גורמים לזיהום האוויר והסביבה בכלל. לכן, ניתן לראות על הכבישים יותר רכבים ירוקים אשר מזהמים פחות.

מהם רכבים ירוקים?

הרכבים הירוקים ביותר הם רכבים המתבססים על חשמל בלבד. ברכבים אלה לא נשרף דלק ולכן הם לא פולטים חומרים מזהמים לסביבה. עם זאת, אלה רכבים חלשים יותר הדורשים הטענה בין נסיעה לנסיעה ומתאימים רק לנסיעות עירוניות קצרות. יש גם לקחת בחשבון שייצור החשמל עצמו מביא כולל שריפת דלק כך שלמעשה שימוש ברכב המתבסס רק על חשמל תורם פחות מכפי שנדמה. רכב ירוק שהוא נוח יותר לשימוש וגם ניתן יותר להשגה הוא רכב היבירידי המשלב בין דלק לבין חשמל. רכב זה מתוחכם יותר. יש בו שני מנועים- מנוע בנזין רגיל ומנוע חשמל. מנוע החשמל נטען מן האנרגיה שנוצרת משריפת הבנזין במנוע הרגיל. מנוע החשמל מופעל אוטומטית כאשר הנסיעות הן קצרות או נסיעות עירוניות. רכב ירוק אחר הוא רכב המופעל באמצעות גז מתאן. היתרונות הם עלות טיפול נמוכה בהרבה ברכב ועלות תדלוק נמוכה. החסרון הוא הנסיעה עם בלוני גז באופן קבוע אשר מהווים סיכון ולכן הכניסה עם הרכב לחניונים רבים אסורה.

נהיגה ירוקה

ישנם לא מעט בתי ספר לנהיגה המציעים לימוד נהיגה מקצועי על רכב ירוק. לימוד נהיגה על רכב ירוק אינה שונה באופן משמעותי מלימוד נהיגה על רכב רגיל. ישנם דברים מסוימים שחשוב לדעת בעת נסיעה על רכב היברידי או חשמלי. הנהיגה ברכב ירוק כלשהו מעלה את המודעות בקרב התלמידים הלומדים נהיגה ויתכן שיבחרו ברכב ירוק כשיגיע הזמן. אמנם היום הרכבים הירוקים הם יקרים, במיוחד הרכבים החשמליים או הרכבים ההיברידים, אך יתכן שבעוד מספר שנים מחירם יהיה נמוך יותר. בכל מקרה, עצם ההכרה של רכב היברידי, רכב חשמלי או רכב הפועל על גז היא צעד בדרך למודעות רבה יותר בעניין רכבים ירוקים.

ללמוד לנהוג חסכוני

חלק חשוב מלימוד נהיגה על רכב ירוק הוא לימוד כיצד לנהוג בצורה חסכונית. נהיגה חסכונית היא גם ירוקה. נהיגה ירוקה אינה רק נהיגה על רכב היברידי. על מנת לנהוג ירוק, על המורה לשים דגש על כללים שעל הנהג לאמץ כבר מהרגע בו הוא עולה על הכביש בפעם הראשונה. שימוש נכון בבלמים, הימנעות מהאצות מיותרות, נהיגה במהירות בטוחה שהיא גם חסכונית יותר - כל אלה הם כללים החשובים לנהיגה על רכב ירוק אך גם לנהיגה על כל כלי רכב והיא תביא לנהיגה בטוחה, רגועה וירוקה יותר גם ברכב ברגיל.

 

רכבים חדשים באתר!

הרכבים האחרונים שהעלנו לאתר מהחדש לישן.

2013
פורד פוקוס
2015
קיה Picanto SPORT
2011
קיה פיקנטו
2009
פולקסווגן פאסאט TSI
2010
מאזדה 3
2011
פורד פיאסטה
2014
ניסאן micra
2010
מאזדה 3
2008
פולקסווגן TIGUAN TSI
2014
קיה פורטה
2012
פורד Focus station
2008
יונדאי i30
2013
טויוטה קורולה
2013
טויוטה אייגו
2014
סקודה OCTAVIA TSI
2010
פיג'ו 207

עמודים